Reklama
środa, 3 czerwca 2026 19:36
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cała rodzina zatruła się czadem. W dwóch zdarzenia pięć osób trafiło do szpitala

W środę 11. lutego doszło do dwóch zdarzeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.
  • Źródło: KPPP w Kędzierzynie-Koźlu
Cała rodzina zatruła się czadem. W dwóch zdarzenia pięć osób trafiło do szpitala

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu do pierwszego zdarzenia doszło w Pawłowiczkach przy ul. Wyzwolenia. Drugie miało miejsce w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Kośnego. Łącznie poszkodowanych zostało 5 osób, w tym czteroosobowa rodzina. Wszystkie osoby trafiły do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem. W obu przypadkach w pomieszczeniach nie było zamontowanej czujki tlenku węgla.

Tlenek węgla to cichy zabójca – jest bezwonny i niewidoczny. Jedyną skuteczną ochroną jest sprawna wentylacja oraz zamontowany czujnik czadu.

Strażacy apelują:

- czujka dymu ostrzega przed pożarem, zanim ogień się rozwinie,

- czujka tlenku węgla wykrywa śmiertelnie niebezpieczny czad – gaz niewidoczny i bezwonny,

- koszt zakupu czujki jest niewielki w porównaniu z wartością ludzkiego życia.

- Jeśli jeszcze nie masz czujki dymu lub tlenku węgla – zamontuj ją jak najszybciej. To proste działanie może uratować życie Twoje i Twoich bliskich - apelują strażacy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Instytut Myśli Ciemnogrodzkiej 13.02.2026 15:26
Czujnik czadu ok 100. Ale kto by tam tyle wydał jak można mieć 4 flaszki za to...

Mieszkaniec 13.02.2026 09:31
Może należy napisać dlaczego do tego dochodzi, jakie są przyczyny, bo to jest istotą problemu.

OKKK 13.02.2026 15:06
Tak, masz rację ale czujka kosztuje +/- 100 zł, nie rozumiem dlaczego ktoś kto pali węglem czy gazem nie kupi tego?

Miecio 13.02.2026 17:06
bo czeka aż będą dawać za darmo

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: W tym jest nie coś, tylko tyle, albo aż tyle: inni, czyli porządni zarządzający byli tam – paradoks – za tzw. komuny. Tam wtedy nie było żadnych prezesów i wiceprezesów, tylko jeden DYREKTOR, na kilkanaście lat, który RZECZYWIŚCIE ODPOWIADAŁ za efekty. I drugi paradoks – taki dyrektor brał miesięcznie najwyżej trzy miesięczne wynagrodzenia robotnika, a dzisiejszy prezes bierze kilkunastokrotność średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, co daje kwotę od 105 000 do 133 000PLN TYLKO GOŁEJ wypłaty na miesiąc! Do tego są inne benefity w postaci premii efektownościowych i wszelakich innych, różnych dodatków, refundacji delegacji (czyli darmowe spanie i wikt), darmowego dojazdu do roboty „przerośniętym” i z bezobsługą finansową dla użytkownika samochodem (i to z etatowym kierowcą na życzenie) a na koniec odprawa oraz kilkuletnia „pensja” z tytułu umowy o zakazie konkurencji, czyli: nie będziesz robił w tej branży przez najbliższe trzy lata, to my tobie będziemy płacić za leżenie kołami do góry. I nie dzieje się to w firmie mlekiem i miodem spływającej, tylko w Spółce, która już piąty rok NIE ZARABIA PIENIĘDZY, czyli wykazuje stratę finansową netto, a jej zadłużenie jest tak absurdalnie wysokie, że przeciętny obywatel nie jest nawet w stanie sobie tego wyobrazić. Esencji tej firmy, czyli LUDZIOM RZECZYWIŚCIE PRACUJĄCYM mówi się że nie ma kasy na podwyżki bo czasy ciężkie, trzeba czekać, będzie lepiej a tamte umocowane wesołki kręcą się na karuzeli stanowiskowo-finansowej jak w wesołym miasteczku. Kurtyna! Data dodania komentarza: 3.06.2026, 18:58 Źródło komentarza: Dariusz Bednorz nowym prezesem Grupy Azoty Kędzierzyn Autor komentarza: Greg Treść komentarza: Racja. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 13:01 Źródło komentarza: Poważny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna na hulajnodze elektrycznej uderzył w drzewo Autor komentarza: Jerzy Treść komentarza: Przygłup,jak ma hulajkę odblokowaną to ukarać. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 13:01 Źródło komentarza: Poważny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna na hulajnodze elektrycznej uderzył w drzewo Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Pozdrawiam Policjantów z Opola pełniących służbę w K-K. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Bezpieczny długi weekend. Policja zapowiada wzmożone kontrole Autor komentarza: Jan z Portu Treść komentarza: Policja w K-K uspokoiła motocyklistów z wybebeszonymi tłumikami bo od paru dni jest cicho. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 12:53 Źródło komentarza: Bezpieczny długi weekend. Policja zapowiada wzmożone kontrole Autor komentarza: Heraklides Treść komentarza: Seniorzy nie przyswajają nowej wiedzy Do organizatorów,którzy nie mają pojęcia o psychice dziadków i babć. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 12:48 Źródło komentarza: Seniorzy podsumowali cykl spotkań w projekcie „Uczenie się przez całe życie”. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna