Reklama
piątek, 6 lutego 2026 23:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zuchwała kradzież uli

Przyjeżdżam i widzę, że z dwudziestu uli zostało tylko osiemnaście. Ktoś najprawdopodobniej w nocy ukradł dwa z nich - mówi rozgoryczony pan Cezary z Mierzęcina, który skontaktował się w tej sprawie z „Lokalną”. Być może dzięki nagłośnieniu informacji, uda się ustalić sprawcę kradzieży.
Zuchwała kradzież uli

Wspomniana pasieka stoi pod lasem między miejscowościami Karchów, a Borzysławice. Stoi w tak ustronnym miejscu, że trudno ją nawet dostrzec. Stało tam dwadzieścia uli. Teren nie jest ogrodzony, co zapewne ułatwiło zadanie złodziejowi.

- W sobotę wpadłem na przegląd. Chciałem sprawdzić co się dzieje z pszczelimi rodzinami, dołożyć trochę ramek do gniazd. Przyjeżdżam na miejsce i widzę, że dwóch pierwszych uli brakuje - relacjonuje pan Cezary, który pszczelarzem jest z zamiłowania. Wartość jednego ula sięga kilkuset złotych. Ale nie o pieniądze tu nawet chodzi.

- Hodowlą pszczół zajmuję się od około pięciu lat. Kradzieży uli dokonano w moim przypadku po raz pierwszy. Pasieka znajduje się na działce, którą dzierżawię od gminy Pawłowiczki - dodaje hodowca, który nie podejrzewa o kradzież nikogo konkretnego. Sprawę zgłosił na policję, która na chwilę obecną ma taki nawał obowiązków związanych m.in. z pandemią, że nie podjęła dziś interwencji.

- Policja podała mi adres mailowy w celu dokonania zgłoszenia. W obawie przez zrażaniem koronawirusem, funkcjonariusze unikają bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami. Dlatego zostaje telefon i poczta elektroniczna. Jest szansa, że w najbliższych dniach na miejsce zdarzenia podjedzie któryś z dzielnicowych, ale mam świadomość, że ciężko będzie ustalić sprawcę. Jeśli ktoś dokonał kradzieży pod osłoną nocy, to trudno będzie go znaleźć. Tym bardziej, że od pasieki znajdującej się tuż przy lesie do najbliższego gospodarstwa jest może około 400 metrów. Nikt nic nie widział i nie słyszał. Jedyne co mogę zrobić, to poprosić tamtejszych gospodarzy o większą czujność - dodaje pan Cezary.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Disco 28.03.2020 20:32
Powinno być jak kiedyś, za kradziez łape urąbać

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Henryk PortierTreść komentarza: A może dowiedział się że to nie jego dziecko ? Że żonka turlała się z innym a teraz mąż ma bulić na nie swoje ?Data dodania komentarza: 6.02.2026, 21:36Źródło komentarza: 26-latek z Kędzierzyna-Koźla uderzał w twarz, szarpał i dusił swoją ciężarną żonęAutor komentarza: SATreść komentarza: ale wylizujesz jęzor ci lata asieData dodania komentarza: 6.02.2026, 21:34Źródło komentarza: Już w lutym, a nie za trzy miesiące, wznowią sprzedaż biletów w nieczynnych kasachAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Niech nie wysyłają grzejników czy agregatów do banderlandu tylko dadzą tym którzy to potrzebują we Polsce....Data dodania komentarza: 6.02.2026, 21:28Źródło komentarza: Będzie zimno. Policja kontroluje miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby narażone na wychłodzenieAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Macie ameerykańskie żarcie......Data dodania komentarza: 6.02.2026, 21:24Źródło komentarza: Polędwiczki z KFC nie wyglądały jak polędwiczki. Dziadek chciał zrobić niespodziankę wnukowiAutor komentarza: LicjuszTreść komentarza: Na gazowej obok bazy michalca niech postawia czujniki. Latem skali zabraknieData dodania komentarza: 6.02.2026, 20:35Źródło komentarza: Jakość powietrza na twoim osiedlu w Kędzierzynie-Koźlu sprawdzisz onlineAutor komentarza: AsiaTreść komentarza: Coś tam jest nie tak ostatnio był mąż i kupował kubełek dla dwóch osób i oczywiście w tym małym kubelku były wymieszane starsze spieczone nie do ugryzienia polędwiczki i skrzydełko a jak się zwróci uwagę i prosi żeby wszystko bylo świeże to zostaje człowiek potraktowany jak śmieć i teraz sobie babo czekaj ile wlezieData dodania komentarza: 6.02.2026, 20:02Źródło komentarza: Polędwiczki z KFC nie wyglądały jak polędwiczki. Dziadek chciał zrobić niespodziankę wnukowi
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna