Reklama
czwartek, 29 stycznia 2026 19:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla rośnie w oczach. Dane i zdjęcia z placu budowy

Dobrą okazją do podpatrzenia postępu prac przy budowie obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla była wizyta studyjna. Zorganizował ją 2 października w Ujeździe Starym zamawiający - opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla rośnie w oczach. Dane i zdjęcia z placu budowy

Autor: Foto: W, materiały prasowe GDDKiA

W wizycie studyjnej uczestniczyła kadra kierownicza i przedstawiciele GDDKiA z p.o. dyrektora opolskiego oddziału Rafałem Pydychem, p.o. zastępcy dyrektora ds. inwestycji oddziału Marcinem Bronkiewiczem i kierownikiem budowy Bartoszem Adamowiczem na czele.

Omówiono szczegóły inwestycji. Ogólnie zaawansowanie robót drogowych wynosi dziś 12 proc. Stan zaawansowania robót rzeczowych na ponad 14-kilometrowej trasie - 9 proc., a robót branżowych - 5 proc. Więcej danych w załącznikach.

- Jeżeli chodzi o ogólny postęp prac, to drogi obsługujące, czyli te, po których poruszamy się na budowie, są wykonane w 80 proc. W zakresie odhumusowania większość z tych dróg już jest umocniona kruszywem kamiennym, tak że możemy bez problemu poruszać się nimi - na odcinku praktycznie 12 km. Jest to spory zakres, który umożliwia prowadzenie prac i transportu czy korzystania z dróg lokalnych - mówił kierownik budowy Bartosz Adamowicz.

***

Północna obwodnica Kędzierzyna-Koźla zlokalizowana będzie na terenie województwa opolskiego i śląskiego, w powiatach: kędzierzyńsko-kozielskim, strzeleckim i gliwickim, na terenie gmin: Kędzierzyn-Koźle, Ujazd i Rudziniec.

Przekazanie wykonawcy placu budowy pod północną obwodnicę Kędzierzyna-Koźla odbyło się na początku czerwca. Wartość całkowita kontraktu brutto to 220,6 mln zł. Zadanie jest przewidziane do współfinansowania ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz ze środków będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Planowane zakończenie inwestycji to IV kwartał 2022 r.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

eManual 02.10.2020 23:24
To mi bardziej wygląda na obwodnicę Ujazdu, Pozdrawiam.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RajmundTreść komentarza: W środku na zdjęciu z mandoliną Renata Poguntke panieńskie Janocha moja ciociaData dodania komentarza: 29.01.2026, 13:26Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIAAutor komentarza: mądry i oczytanyTreść komentarza: Ale świetny artykuł, jestem przekonany, że wiele osób, tych z młodszego pokolenia, nie miało pojęcia o pani Krystynie, jej pogmatwanych losach oraz nieoczywistym pochodzeniu. Dziadek Rosjanin mieszkający w cesarstwie ( to jeszcze przed tymi wszelkimi nacjonalizmami które przeryły Europę ), ojciec w Kriegsmarine . Wkład dziadka w lokalne krowy ( mojej babci ruskie jedyną krowę zabrali ). Świetnie się czyta, materiał mocno postarany, szacun.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:36Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIAAutor komentarza: Prawo mafiTreść komentarza: Amber Gold i inne banki juz ludzi za pozwoleniem władzy okradały teraz Eleny nam podsuwają i kolejną pandemia NIPAH jak dlugo beda zwykłych ludzi niszczyć a sami sie bogacićData dodania komentarza: 29.01.2026, 07:30Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: BalbinaTreść komentarza: Urszula wspiera Urszulę, aby było wrażenie, że jest was więcej. Ale to tylko Urszula. Urszula z kuchni?Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:14Źródło komentarza: Radni Kukolka-Bogocz i Piasecki o pustych lokalach przy Reymonta. ZDJĘCIAAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: Chleb jogurtowy to mistrzostwo świata. :)Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:10Źródło komentarza: Nowy hit na osiedlu. Chlebomat czynny całą dobę. ZDJĘCIAAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: Chleb jogurtowy to mistrzostwo świata.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:08Źródło komentarza: Chlebomat w Kędzierzynie-Koźlu. Świeże pieczywo i ciasta o każdej porze
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama