Reklama
piątek, 30 stycznia 2026 02:02
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tradycji stało się zadość. W Grudyni Wielkiej znów jabłko było na pierwszym planie

Pogoda w kratkę - w jednej chwili padało, by potem już do końca przygrzewało słońce. Dało się odnieść wrażenie, że uczestnicy podeszli do imprezy z dystansem. Nie powinno to dziwić po wywołanej epidemią koronawirusa długiej przerwie w organizowaniu imprez. W trzecią niedzielę maja Grudynia Wielka i okolice bawiły się na kolejnej edycji Święta Kwitnącej Jabłoni.
Tradycji stało się zadość. W Grudyni Wielkiej znów jabłko było na pierwszym planie

Autor: Fot. grudynia24.pl

Wydarzenie przyciągające pasjonatów sportu i dobrej zabawy powróciło na boisko sportowe w Grudyni Wielkiej po roku przerwy.

W tradycyjnym Biegu Sadownika "Aktywnie z jabłkiem" wzięło udział 60 biegaczy z całej Polski, a także Włoch i Ukrainy. Przed pierwszym biegiem - wyznaczonym w południe - na miejsce dojechali miłośnicy jednośladów uczestniczący w rajdzie rowerowym "Śladami Utopca", który wystartował z Sukowic w gminie Cisek. Sam bieg toczył się częściowo w trudnym podmokłym terenie. W biegu głównym OPEN na dystansie 13,8 km wygrał Paweł Kosek z Tychów, za którym uplasowali się: Roberto Dimiccoli z Raciborza i Arkadiusz Jajuga ze Zdzieszowic.

Zrealizowano wszystkie punkty programu. Konkursy, mecz piłki nożnej oldbojów, mecz i zawody rowerowe dla dzieci. Atrakcji dopełniły pokaz zabytkowych motocykli, stoiska gastronomiczne i dmuchańce dla dzieci. Olbrzymią frajdę sprawiła młodym możliwość sterowania profesjonalnym dronem.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sympatyków Grudyni Wielkiej i okolic. Powstało ono pod koniec marca 2019 r., a zrzesza przedstawicieli Grudyni Małej i Wielkiej oraz Jakubowic. Współorganizatorami ŚKJ 2021 były: Stowarzyszenie Euro-Country, gmina Pawłowiczki oraz Związek Międzygminny "Czysty Region".

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się zorganizować imprezę - mówi Dariusz Kołek, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Grudyni Wielkiej i okolic. - Dziękuję wszystkim członkom stowarzyszenia oraz podmiotom i osobom, które wsparły nasze święto.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LiszkaTreść komentarza: Te swoje bąki puszczaj w mieszkaniu.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 23:27Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: matka arturaTreść komentarza: Przeniesienie sprawy oznacza raczej to, że zostanie rozliczony hejt i groźby, które wylały się za pośrednictwem lokalnego szmatławca w tej sprawie.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 22:35Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: KasiaTreść komentarza: To niech się wykupi od śmierci, diabeł niech pomoże on już tak przy jej łóżku ogonem trzepieData dodania komentarza: 29.01.2026, 21:49Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: MTreść komentarza: Telefonu nikt nie odbiera. Niezły kit. Tylko kasę pewnie wzięliData dodania komentarza: 29.01.2026, 18:30Źródło komentarza: Jeździeckie warsztaty zimowe w siodle 2026. Udział jest bezpłatny!Autor komentarza: JaTreść komentarza: Brawo prokuratura kędzierzyn koźle!!!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:45Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Nie każdy miał czas i możliwość być na owym spotkaniu... Dlatego proponuje by U.M. zorganizował ankietę z mądrymi pytaniami w tym z możliwością napisania własnego wniosku do władz i służb... Ankieta powinna być dostępna dla wszystkich mieszkańców by każdy mógł się wypowiedzieć. Po czym analizę i wnioski upublicznić. Następnie wdrożyć w życie owe zmiany.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w Koźlu
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna