Reklama
sobota, 7 marca 2026 14:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oszuści znowu uaktywnili się w naszym powiecie i próbują wyłudzić pieniądze. Ostrzeżcie swoich bliskich

Dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji dzisiaj otrzymał już dwa zgłoszenia od mieszkanek Kędzierzyna-Koźla o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na wypadek.
  • Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Oszuści znowu uaktywnili się w naszym powiecie i próbują wyłudzić pieniądze. Ostrzeżcie swoich bliskich

Posługując się tą legendą mówili, że bliska osoba spowodowała zdarzenie drogowe i jest zatrzymana. By uniknąć konsekwencji potrzebuje dużą ilość gotówki.

Pamiętajcie metody i legendy, którym posługują się przestępcy mogą być różne. Kiedy dzwoniąca do nas osoba podając się za członka rodziny lub policjanta prosi o pieniądze – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w dyskusję.

- Nie przekazuj pieniędzy obcym.

- Nie informuj nikogo o

ilości pieniędzy oraz miejscu w którym je przechowujesz.

- Rozłącz się i zadzwoń do kogoś bliskiego. Nie zostawajmy sami z tą sytuacją. Nawet jeżeli rozmówca będzie przekonywał, że działania są tajne i nikomu nie można o nich mówić, zadzwoń do bliskich.

- W szczególności pamiętaj o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kate skatesTreść komentarza: Najbliższe KK porządne lodowisko kryte jest w czeskim Karniowie. 40 minut autem. Bilet rodzinny - 2 starych plus goowniak - 120Kč (20zł). Mnóstwo radości.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 09:57Źródło komentarza: Petycja uczennicy o kryte lodowisko poruszyła mieszkańców. Władze miasta zabrały głosAutor komentarza: ☆PANTERA☆Treść komentarza: Schody obok LO. PAMIETAM je od zawsze jakaś pamiątka jest to prawdaData dodania komentarza: 7.03.2026, 08:33Źródło komentarza: Ratujmy kozielskie schody. ZDJĘCIAAutor komentarza: CzujnikTreść komentarza: Fotki zarządu oraz autograf.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 22:43Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w koncernie. Grupa Azoty ma nowego prezesa i wiceprezesaAutor komentarza: MarTreść komentarza: He, he. Po tym artykule jakiś ważniak opublikuje podobnie beznadziejne oświadczenie jak w sprawie "inteligentnego" przejścia dla pieszych koło poczty w Koźlu. No niby są jakieś służby, płaci im się, a prywatne osoby są bardziej wyczulone na powszechny bałagan i brzydotę. Koniec kawusi!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:37Źródło komentarza: Ratujmy kozielskie schody. ZDJĘCIAAutor komentarza: AkwarelystaTreść komentarza: D4U Doradztwo Biznesowe i Handel. Przeważająca działalność gospodarcza: pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania (70.22.Z). Rozpoczął 2019-03-01, niestety zawiesił 2024-05-21. Szkoda. Miejmy nadzieję, że wznowi. Nie można tu wklejać linków, więc kto zainteresowany niech wrzuci w okienko frazę CEIDG i tam poklika odpowiednio. Wszystko jest jawne, bo musi.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:28Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w koncernie. Grupa Azoty ma nowego prezesa i wiceprezesaAutor komentarza: lerojTreść komentarza: Postawić halę w Rogach na stawach, zamrozić tą wodę i będzie lodowisko. I jest autobus co dowiezie.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:27Źródło komentarza: Petycja uczennicy o kryte lodowisko poruszyła mieszkańców. Władze miasta zabrały głos
bezchmurnie

Temperatura: 16°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama