wtorek, 23 czerwca 2026 16:50
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kozle

Noworoczne spotkanie kresowian
Noworoczne spotkanie kresowian

Tradycyjne noworoczne spotkanie Kresowian odbyło się w Kędzierzynie-Koźlu. Coraz prężniej działające stowarzyszenie przyjęło właśnie w swoje struktury nowych członków. Spotkanie było okazją do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń, a także wysłuchania koncertu noworocznego.

14.01.2020 09:57
Jak onegdaj listy słali
Jak onegdaj listy słali

Do połowy XVIII wieku Koźle nie posiadało własnego urzędu pocztowego. Dystrybucją przesyłek zajmowali się kurierzy, kursujący regularnie pomiędzy placówkami z Opola i Raciborza. Przełom nastąpił w 1741 roku. Dokładnie 277 lat temu utworzono w naszym mieście pierwszy stały posterunek pocztowy. Oczywiście historia poczty na Śląsku jest o wiele starsza i wiąże się jeszcze ze średniowiecznym Wrocławiem.

13.01.2020 15:23    4
Policjanci spotkali się z seniorami
Policjanci spotkali się z seniorami

Profilaktyka jest najlepszą formą ochrony przed zagrożeniami. Dlatego cały czas policjanci spotykają się z seniorami i rozmawiamy o ich bezpieczeństwie. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ziemi Kozielskiej”. Podczas spotkania mundurowi ostrzegali przed nieuczciwymi osobami dzwoniącymi i pukającymi do drzwi. Rozmawiali także o bezpieczeństwie na drodze.

13.01.2020 15:11
WOŚP zagrał w powiecie
WOŚP zagrał w powiecie

Jak co roku trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracowały w gminach wiejskich naszego powiatu.

13.01.2020 14:05
Niezwykłe prace Krzysztofa Bigosa w Domu Kultury "Chemik"
Niezwykłe prace Krzysztofa Bigosa w Domu Kultury "Chemik"

Futurystyczne dzieła z recyklingu oraz obrazy w przeróżnych klimatach autorstwa 33-letniego Krzysztofa Bigosa z Kędzierzyna-Koźla można podziwiać w Galerii Sztuk Wszelakich w Domu Kultury "Chemik".

13.01.2020 13:25
Strażacy pomogli mężczyźnie, który leżał na ulicy
Strażacy pomogli mężczyźnie, który leżał na ulicy

W niedzielę, 12 stycznia po godzinie 8 rano strażacy interweniowali przy ulicy Harcerskiej w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie doszło do pożaru śmietnika. Kiedy wracali do remizy, napotkali leżącego mężczyznę, który potrzebował pomocy.

13.01.2020 12:57
Policja podsumowała 28. finał WOŚP
Policja podsumowała 28. finał WOŚP

W trakcie 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policjanci z Kędzierzyna-Koźla nie odnotowali zgłoszeń związanych z kwestą. Wszyscy wolontariuszy bezpiecznie wrócili do sztabów. Bezpieczeństwa strzegło 30 policjantów.

13.01.2020 12:41
Pumptrack na Pogorzelcu - propozycja do budżetu obywatelskiego
Pumptrack na Pogorzelcu - propozycja do budżetu obywatelskiego

Budowa toru Pumptrack, czyli placu zabaw do jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach i hulajnodze, to propozycja mieszkańców osiedla Pogorzelec do budżetu obywatelskiego na ten rok.

13.01.2020 10:49    1    5
Spotkanie z Navalem w bibliotece
Spotkanie z Navalem w bibliotece

Fani militariów, wojny, przygód i gier komputerowych, ale i fani książek przyszli do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Navalem - byłym żołnierzem GROM-u i autorem kilku książek.

12.01.2020 22:22
28. finał WOŚP i światełko do nieba
28. finał WOŚP i światełko do nieba

130 wolontariuszy przez osiem godzin spacerowało ulicami Kędzierzyna-Koźla, zbierając do puszek pieniądze i rozdając czerwone serduszka w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

12.01.2020 20:47    2
Lokalni muzycy ponownie wsparli WOŚP
Lokalni muzycy ponownie wsparli WOŚP

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Domu Kultury "Lech" na osiedlu Blachownia wystąpiły lokalne kapele. Było głośno i rockowo, a wszystko w szczytnym celu.

12.01.2020 19:14    2
O naszych sprawach. Zebrania wiejskie w gminie Bierawa
O naszych sprawach. Zebrania wiejskie w gminie Bierawa

Otwierające 2019 r. cykle zebrań wiejskich poza sprawozdaniem z działalności sołtysów i rad sołeckich, obejmowały wybory nowych gospodarzy wsi. Na tegorocznych spotkaniach też warto być.

12.01.2020 14:00
Wszyscy żyli piłką
Wszyscy żyli piłką

Aż miło było patrzeć, z jaką werwą grało osiem drużyn zgłoszonych do czwartej edycji halowego turnieju piłkarskiego poświęconego pamięci Waltera Oleksa.

11.01.2020 17:30
Nic o nas bez nas. Cykl zebrań w gminie Reńska Wieś
Nic o nas bez nas. Cykl zebrań w gminie Reńska Wieś

Aktywny udział w mechanizmie demokratycznym to przywilej. Warto uczestniczyć w zebraniach sprawozdawczych. Z początkiem nowego roku przeprowadzają je we wszystkich polskich sołectwach. Służą ocenie dotychczasowych osiągnięć wsi, ale i przedstawieniu planów na najbliższy rok.

11.01.2020 16:27
Strażacy z OSP w Miejscu Kłodnickim mają nowy wóz oraz strażnicę
Strażacy z OSP w Miejscu Kłodnickim mają nowy wóz oraz strażnicę

To była ważna chwila i wielkie święto dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejscu Kłodnickim. W piątek, 10 stycznia bowiem odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego oraz rozbudowanej remizy.

11.01.2020 15:02
Reklama Moja Gazetka - strona główna