Pozycjonowanie stron – skuteczny sposób na wzrost ruchu w witrynie

  • 30.03.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Pozycjonowanie stron – skuteczny sposób na wzrost ruchu w witrynie

Pozycjonowanie stron to jedna z najskuteczniejszych i zarazem najpopularniejszych form reklamy w internecie. Na czym dokładnie polega SEO? Jakie korzyści przynosi firmie? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie, znane również jako SEO (ang. Search Engine Optimization), to zestaw działań służących osiągnięciu przez witrynę jak najwyższej pozycji w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania Google na określone słowa kluczowe. Profesjonalne pozycjonowanie obejmuje wiele czynności, począwszy od opracowania strategii, wykonania audytu i optymalizacji witryny, przez link building oraz stworzenie wartościowych treści i umieszczenie ich na stronie, aż po regularny monitoring i weryfikowanie skuteczności realizowanych działań.

Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne?

Starannie zaplanowane i realizowane działania SEO przynoszą wiele korzyści biznesowi. Przede wszystkim pozwalają uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większą liczbę odwiedzin strony. Im lepsza pozycja serwisu w wyszukiwarce, tym więcej zanotuje ona wejść, a tym samym poprawi szanse na konwersje, w tym zwłaszcza sprzedaż produktów i usług. Badania pokazują, że wyniki z pierwszej strony przynoszą domenom ok. 91% ruchu. Na witrynę z 1. miejsca wyników wchodzi 43% użytkowników, z 2. – ok. 37%, a do ostatniej, 10. pozycji dociera zaledwie 3% odwiedzających. Warto więc prowadzić działania zmierzające do osiągnięcia jak najlepszych pozycji w Google.

Skuteczne pozycjonowanie zapewnia również zwiększenie rozpoznawalności marki i tym samym zdobycie przewagi nad konkurencją. Witryna pojawiająca się często na wysokich pozycjach w wyszukiwarce jest lepiej zapamiętywana przez potencjalnych klientów. SEO wspiera ponadto budowanie wizerunku marki jako eksperta w danej dziedzinie, co przekłada się na wzrost zaufania do firmy i wpływa na wyniki sprzedażowe.

Pozycjonowanie – tylko z profesjonalną agencją SEO

Aby mieć pewność, że pozycjonowanie zostanie przeprowadzone w pełni profesjonalny sposób i przyniesie oczekiwane rezultaty, warto powierzyć jego realizację doświadczonej agencji SEO Artefakt – pozycjonowanie. Działania prowadzone przez firmę Artefakt z Wrocławia to pewność wysokiej jakości i skuteczności. 30 doświadczonych specjalistów pracuje nad serwisami klientów, dbając, aby ich witryny pojawiały się i utrzymywały na topowych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania. Eksperci do każdego klienta podchodzą indywidualnie, dopasowując usługi do celów firmowych i specyfiki danego biznesu.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Cena pozycjonowania zależy od wielu czynników, dlatego SEO jest wyceniane indywidualnie. Na koszt usługi wpływa m.in. ilość i konkurencyjność fraz kluczowych (im mniej popularne słowo kluczowe, tym tańsza usługa, a wyniki szybsze), wiek domeny, jakość serwisu (w tym m.in. rodzaj CMS-u, struktura, treść na stronie), branża, w której działa przedsiębiorca oraz istniejący profil linków.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: