6 ważnych powodów, dla których warto wybrać wózki widłowe spalinowe!

  • 17.07.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
6 ważnych powodów, dla których warto wybrać wózki widłowe spalinowe!
Szukasz sprzętu, który pomoże Ci poprawić wydajność Twojej firmy? Usprawni transport wewnętrzny oraz składowanie ładunków? A przy tym będzie niedrogi, łatwy w obsłudze i wielofunkcyjny? Myślisz, że nie da się połączyć wszystkich tych cech? Zatem, zobacz, co potrafi wózek widłowy spalinowy!

W poniższym artykule zaprezentujemy Wam 6 ważnych i rzeczowym powodów, dzięki którym przekonacie się, jak wiele mogą zmienić na lepsze w Waszej firmie wózki widłowe spalinowe. Wśród najważniejszych korzyści i zalet tych pojazdów wymienimy:
1. dużą dostępność na rynku;
2. wyjątkową wydajność;
3. umiejętność pracy w każdych warunkach;
4. wielofunkcyjność i uniwersalność;
5. atrakcyjnie niską cenę;
6. łatwą obsługę.
Wciąż nie możesz uwierzyć, że wózki widłowe spalinowe potrafią aż tyle? Zobacz sam, przechodząc do dalszej części artykułu!

Dziesiątki modeli w zasięgu ręki

Wózki widłowe z napędem spalinowym są drugimi pod względem popularności najczęściej wybieranym typem wózków podnośnikowych jezdniowych (zaraz po pojazdach czołowych napędzanych elektrycznie). Obecnie na rynku wiele znanych marek oferuje swoje modele tych urządzeń, zróżnicowane pod względem parametrów i technicznym. Istnieje możliwość wybierania spośród dziesiątek modeli różnego typu wózków widłowych spalinowych, w tym, m. in. Manitou (tutaj) czy Toyota (tu). 
Duża dostępność na rynku oraz szeroki wybór sprawiają, że można dobrać sprzęt jeszcze lepiej dopasowany do wymagań swojej firmy, a także odpowiadający wszystkie bieżące potrzeby związane z transportowaniem i składowaniem ładunków.

Efektywność, jakiej nie daje nikt inny

efektywność jakiej nie daje nikt inny

Prawdą jest, że wózki widłowe o napędzie spalinowym są niezwykle efektywne i wydajne. Szczególnie, jeżeli do tej kategorii zaliczy się także duże, zaawansowane technicznie wózki terenowe. Tego typu pojazdy, dzięki nowoczesnej technice i dużej przeciwwadze są w stanie z łatwością unieść oraz sprawnie przetransportować nawet kilkutonowy ładunek. Żaden wózek czołowy elektryczny nie mógłby poradzić sobie z takim zadaniem, a wózki spalinowe - wykonują je na co dzień.

Dopasowanie do każdych warunków

Ogromną i niekwestionowaną zaletą wózków widłowych spalinowych jest to, iż są w stanie pracować w każdych warunkach. Dzięki kabinie nie straszne im chłód czy upały, osłona silnika chroni go przed deszczem, a idealnie dopasowane opony pozwalają na sprawne poruszanie się nawet po wyboistych czy grząskich nawierzchniach (szczególnie w przypadku wózków terenowych, które są wyposażone w dwa komplety opon różnej wielkości - większe z przodu, mniejsze z tyłu, co ma ułatwić pokonywanie pojazdom terenów bagnistych oraz wzniesień). 
Ale to jeszcze nie wszystko! Producenci wózków widłowych coraz częściej starają się dbać o środowisko naturalne, dlatego też nowsze modele pojazdów o napędzie spalinowym niejednokrotnie wyposażone są w specjalne filtry, które nie tylko ograniczają emisję niezdrowych spalin do otoczenia, ale też - tym samym pozwalają na pracę pojazdów również wewnątrz pomieszczeń. To prawdziwy przełom w branży wózków widłowych. Oczywiście, pomieszczenia, w których użytkowane są wózki z napędem spalinowym powinny być wietrzone, mieć zapewniony stały przepływ powietrza lub być półotwarte, jednak to prawdziwy krok naprzód w kierunku ochrony środowiska.

Wielofunkcyjność

wielofunkcyjność

Wózki widłowe spalinowe nie tylko są wyjątkowo efektywne i mogą pracować w każdych warunkach pogodowych, ale też… mogą zastępować inne pojazdy. Za pomocą osprzętu do wózków widłowych w szybki sposób można przekształcić pojazd w zamiatarkę czy mini-koparkę. 
Wymienny osprzęt montuje się na wózkach zamiast wideł, w porównaniu do nowego urządzenia jest on znacznie tańszy i pozwala sporo zaoszczędzić.

Duża produktywność, mała cena

Choć, jak wiadomo wózki widłowe spalinowe są dużo bardziej efektywne od wózków elektrycznych, ich cena może naprawdę zaskoczyć! Dlaczego? Koszt podstawowego wózka o napędzie spalinowym jest niższy od kosztu zakupu wózka elektrycznego! 
Ceny za markowy wózek widłowy spalinowy rozpoczynają się od ok. 65 000 zł i rosną w miarę dodawania kolejnych udogodnień (np. klimatyzacji itp.) czy dodatkowego osprzętu. Jednak i tak są one bardzo konkurencyjne w stosunku do cen podobnych wózków czołowych elektrycznych (ich koszt zakupu rozpoczyna się od ok. 75 000 zł).
Co istotne, na rynku od pewnego czasu można także wypożyczyć lub kupić używany wózek widłowy spalinowy. Koszt zakupu używanego wózka widłowego spalinowego bywa nawet o połowę tańszy! A wypożyczenie go (w zależności od długości wynajmu) może wynosić zaledwie kilkadziesiąt złotych dziennie.

Duża produktywność małą cena

Łatwa obsługa

Warto nadmienić także, iż wózki spalinowe są stosunkowo łatwe i intuicyjne w obsłudze. Aby zostać operatorem widlaka wystarczy mieć 18 lat, wykształcenie podstawowe i zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia (przeciwwskazaniem do obsługi wózków są jedynie brak pełnej sprawności ruchowej, problemy ze wzrokiem lub choroby w znacznym stopniu utrudniające funkcjonowanie - jak np. epilepsja). Każda osoba spełniająca powyższe kryteria, bez względu na płeć, może przystąpić do kursu a następnie państwowego egzaminu na wózki widłowe. 
Sam egzamin składa się z dwóch części:

  • teoretycznej - w której egzaminowany musi wykazać się podstawową wiedzą na temat budowy oraz funkcjonowania pojazdów, a także przepisów jakimi są objęte;
  • oraz praktycznej - w trakcie której sprawdza się umiejętność operowania wózkiem widłowym, wykonywania podstawowych zadań (unoszenie, opuszczanie ładunków), a także sprawne manewrowanie wózkiem (cofanie, pokonywanie slalomu).

Zdawalność egzaminów na wózki widłowe jest bardzo wysoka.

Podsumowanie

wózki widłowe spalinowe podsumowanie

W powyższym artykule zaprezentowaliśmy 6 ważnych powód, dla których warto kupić wózek widłowy spalinowy. Ten wydajny i wielofunkcyjny sprzęt idealnie sprawdza się w różnego typu ciężkich i wymagających pracach, radząc sobie nawet z jazdą po nierównym terenie. Ponadto charakteryzuje go łatwa obsługa, duża dostępność na rynku i atrakcyjna, niska cena. Możecie być pewni, że zakup markowego, dobrego jakościowo sprzętu będzie inwestycją, przynoszącą realne korzyści i usprawniającą pracę przez długie lata.
Szukasz wydajnych wózków spalinowych? Znajdziesz je tutaj!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: