piątek, 5 grudnia 2025 14:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kino Konesera w kędzierzyńskim Heliosie. Seans filmu "Przeżyć"

Kędzierzyński Helios zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego "Przeżyć". Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano w poniedziałek 9 maja o godzinie 18.00.
Kino Konesera w kędzierzyńskim Heliosie. Seans filmu "Przeżyć"

Animowany film dokumentalny, który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i porównywany jest do legendarnego "Walca z Baszirem". "Przeżyć" otrzymał tez trzy nominacje do Oscara oraz wiele innych nagród i nominacji na międzynarodowych festiwalach.

Poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To także intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności. W życiu Aminą dominuje poczucie straty i to na wielu poziomach. Bohater musiał brutalnie wkroczyć w dorosłość i przez ponad 20 lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Dziś, jako niespełna czterdziestolatek, odnosi sukcesy nauce jako naukowiec i planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna