Reklama
czwartek, 18 grudnia 2025 01:43
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczny motocyklista"

Za nami długi weekend i działania „Bezpieczny motocyklista”. W trakcie działań mundurowi sprawdzali między innymi, czy motocykliści jeżdżą zgodnie z przepisami i posiadają odpowiednie uprawnienia. Jednym ze skontrolowanych kierowców był 26-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który nie posiadając uprawnień kierował motocyklem bez przeglądu. Niestety nie obyło się także bez wypadku z udziałem motorowerzysty.
  • Źródło: Policja
Policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczny motocyklista"

Policjanci w trakcie długiego weekendu prowadzili na drogach naszego powiatu działania pn. „Bezpieczny motocyklista”. Szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez miłośników jednośladów, jak również te popełniane wobec nich. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali ponad 320 kierowców, w tym 90 motocyklistów i ujawnili blisko 250 wykroczeń. Warto przypomnieć, że motocykliści i motorowerzyści są zaliczani do niechronionych uczestników ruchu drogowego i podczas wypadków są szczególnie narażeni na odniesienie obrażeń.

Niestety przekonał się o tym 21-letni mieszkaniec gminy Bierawa. Młody mężczyzna jadąc motorowerem został uderzony przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło 18 czerwca na drodze wojewódzkiej nr 425 w Lubieszowie. Kierująca seatem 27-latka skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motorowerzyście i zderzyła się z nim. W wyniku odniesionych obrażeń 21-latek trafił do szpitala.

Z kolei w niedzielę wieczorem na ul. Przyjaźni policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę, który nie powinien usiąść za kierownicą jednośladu. Okazało się bowiem, że prawo jazdy 26-letniego mieszkańca naszego miasta zostało już wcześniej zatrzymane za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych. Co więcej, mężczyzna ten nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami. Dodatkowo motocykl yamaha, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Piękna pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów, których widzimy coraz częściej. Przypominamy więc o przestrzeganiu obowiązujących przepisów i nie wsiadaniu za kierownicę bez wymaganych uprawnień. Warto także pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania i wzajemnym szacunku na drodze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alaTreść komentarza: pierdołyData dodania komentarza: 17.12.2025, 16:57Źródło komentarza: Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "LARP. Miłość, trolle i inne questy"Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Miasteczko upada a ci się bawią na koszt podatnikaData dodania komentarza: 17.12.2025, 15:51Źródło komentarza: Samorządowcy i parlamentarzyści w świątecznych nastrojachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Ale ty głupoty piszesz.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 15:49Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie drogowe na ulicy 24 Kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIAAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Ale się promują .... Miasteczko upada - do roboty byście się wzięli albo na taczki i poza urząd.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 15:47Źródło komentarza: Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kędzierzyna‑Koźla. ZDJĘCIAAutor komentarza: HieronimTreść komentarza: No piękne to nowe logo, Brawo. Proszę pochwalcie się ile naprawdę kosztowało - bo tanie być nie mogło.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 11:28Źródło komentarza: Powiat kędzierzyńsko-kozielski zaprezentował nowy znak promocyjny. ZDJĘCIAAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: Jak to takie cudo, to powieście dwie na rondzie milenijnym aby przekonać się że przejeżdża tam 40 tyś na dobę bo puki co to nikt z tym nic nie robiData dodania komentarza: 17.12.2025, 09:11Źródło komentarza: Czy na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Alei Lisa będą sypały się mandaty? Kierowcy ostrzegają!
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna