piątek, 5 grudnia 2025 08:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

AGS Ambit Pawłowiczki ma 40 lat. Jubileusz obchodzono oczywiście na sportowo. ZDJĘCIA

Amatorskiej grupie siatkarskiej z Pawłowiczek, która regularnie spotyka się i rozgrywa mecze, stuknęło 40 lat. Z tej okazji zorganizowano turniej siatkówki oraz bal siatkarza.
AGS Ambit Pawłowiczki ma 40 lat. Jubileusz obchodzono oczywiście na sportowo. ZDJĘCIA

Autor: AGS Ambit Pawłowiczki

Był drugi czwartek września 1982 r., kiedy Zbigniew Maćkowiak wraz z żoną Małgorzatą - wówczas będący nauczycielami wychowania fizycznego - założyli Ambit. Do dziś w każdy czwartek mieszkańcy Pawłowiczek, ale i okolic, spotykają się, żeby pograć w siatkówkę. Obecnie Ambit zrzesza dwanaścioro graczy.

Przed niespełna 20 laty z innymi miłośnikami siatkówki z Kietrza i Baborowa zawiązali grupę, w ramach której spotykają się na amatorskich turniejach siatkarskich. W tamtym czasie Ambit wystąpił z inicjatywą i wykonał przy szkole w Pawłowiczkach boisko do plażowej piłki siatkowej.

Turniej jubileuszowy rozegrano w sali gimnastycznej ZSP w Pawłowiczkach. W sportowe szranki stanęły Romki Leśnica, Maćki Opole, TKKF Kietrz oraz gospodarze. Ostatecznie to Ambit tryumfował w zawodach. Na drugim miejscu Opole, a dalej Leśnica i Kietrz. Na imprezie pojawił się wójt gminy Pawłowiczki Jerzy Treffon z gośćmi z partnerskiej gminy Lindenfels, by wręczyć grupie podziękowanie i puchar.

Wydarzeniu towarzyszył mecz pokazowy, w którym zagrały dzieci trenujące w młodej ZAKSIE.

- Nastąpiło takie przekazanie pokoleniowe. Mój wnuk i synowie kilku Ambit-owców weszli na boisko na zmianę, żeby pokazać, że mamy przyszłość - mówi Zbigniew Maćkowiak.

Dodatkową atrakcją była wystawa zdjęć z ostatnich 30 lat działalności Ambit-u oraz pucharów, a także turniej siatkówki plażowej dla dzieci. Zwieńczeniem dnia był przeprowadzony w restauracji Florres bal siatkarzy, połączony z pokazem filmów z 20-lecia AGS Ambit.

- W jubileuszu 20-lecia naszej grupy uczestniczył prezes Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle Kazimierz Pietrzyk oraz zawodnicy: Bartłomiej Soroka, Aleksander Januszkiewicz, Piotr Lipiński i Wojciech Serafin - Zbigniew Maćkowiak wspomina tamtą wizytę, tuż po zdobyciu przez Mostostal 3. miejsca w Lidze Mistrzów. - Rok później z panem Kazimierzem otwieraliśmy wybudowane przez naszą grupę boisko do siatkówki plażowej koło szkoły w Pawłowiczkach - dodaje.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieścieAutor komentarza: Ob. SerwatorTreść komentarza: Jedna z klinik stomatologicznych. Normalnie trudno się domyślić jaka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 16:33Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Piszecie o Świętym Mikołaju, a na zdjęciu Hałabała...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:59Źródło komentarza: Napisz list do św. Mikołaja. Zapraszamy do udziału w naszej corocznej akcjiAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co znów szukają do przeszkolenia mięsa armatniego by z czasem zostali wysłani i ginęli za banderland ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:51Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: 66979Treść komentarza: a czemu do Gliwic są tylko 4 pociągi w ciągu doby, a do breslau 20 ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:04Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociągu
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama