Reklama
niedziela, 14 grudnia 2025 20:36
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Duży pożar w miejscowości Radoszowy. Proboszcz apeluje o pomoc

Aż 10 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej walczyło z pożarem budynków w zabudowie gospodarczej w miejscowości Radoszowy.
Duży pożar w miejscowości Radoszowy. Proboszcz apeluje o pomoc

Autor: fot. KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu

Zgłoszenie do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęło w czwartek, 24 listopada po godzinie 17. Na miejsce zadysponowano liczne siły i środki. Ogień szybko się rozprzestrzeniał ze stodoły na dach budynku mieszkalnego. Działania zakończono dopiero po blisko pięciu godzinach. Straty po pożarze są ogromne. Proboszcz tamtejszej parafii apeluje do mieszkańców o pomoc finansową. Poniżej treść:

"Drodzy parafianie. Dziś o godz.17 zapaliła się stodoła i fragment domu państwa Żyłka (pani Sołtys). Łączymy się z nimi w bólu i cierpieniu, jaki teraz przeżywają. Po szybkiej naradzie z Rada Parafialna chcemy im jako cala parafia pomoc materialnie w odbudowie części domu. Dlatego ośmielam się Was prosić o pomoc materialną, którą zbiorą po każdej mszy sw. w niedziele 4 grudnia członkowie Rady Parafialnej. Bóg zapłać za zrozumienie owej tragicznej sytuacji. Ks. Proboszcz".

W akcji brały udział zastępy z jednostek: JRG nr 1 ,JRG nr 2, OSP Maciowakrze, OSP Ucieszków oraz OSP Radoszowy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna