wtorek, 31 marca 2026 15:05
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzi wędkarze już wiedzą, jak bezpiecznie spędzać wakacje

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z uczestnikami zawodów wędkarskich na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonariusze przygotowali dla zgromadzonych wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny motocykl oraz pokaz wyposażenia używanego w codziennej służbie przez mundurowych.
  • Źródło: Policja
Młodzi wędkarze już wiedzą, jak bezpiecznie spędzać wakacje

Stowarzyszenie Wędkarzy w Dziergowicach zorganizowało dla najmłodszych zawody wędkarskie. Jak co roku nie zabrakło tam również policjantów z Kędzierzyna-Koźla oraz przedstawicieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Kędzierzyn-Koźle, którzy przygotowali dla dzieci, jak i dorosłych wiele atrakcji.

Podczas festynu można było zasiąść za kierownicą policyjnego motocyklu oraz radiowozu, a także zobaczyć sprzęt jakiego na co dzień używają w służbie funkcjonariusze. Zainteresowaniem cieszyła się wystawa pucharów zdobytych przez siatkarską drużynę Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz umundurowanie zagranicznych funkcjonariuszy policji. Nie zabrakło również pokazu pierwszej pomocy, który został zorganizowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu.

Zawody wędkarskie były także dobrą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci przekonywali zgromadzonych by korzystali tylko ze strzeżonych kąpielisk. Przestrzegali dorosłych,  by pod żadnym pozorem nie wchodzili do wody po alkoholu. Osobom, które wybierają się nad wodę z małymi dziećmi przypominali, że należy mieć swoje pociechy cały czas w zasięgu wzroku. Mundurowi apelowali także, by nie zabierać nad wodę zbędnych pieniędzy, czy też wartościowych przedmiotów. Zalecając jednocześnie korzystającym ze sprzętu wodnego, by wcześniej dokładnie sprawdzili czy jest on sprawny, a przebywające na nim osoby mają na sobie kapoki.

Funkcjonariusze przygotowali także stanowisko, gdzie każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć czegoś na temat bezpieczeństwa seniorów narażonych na oszustwa, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda, a także jak wygląda proces rekrutacji do służby w Policji.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator z Miasta MożliwościTreść komentarza: I jak jej poszło ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 09:27Źródło komentarza: W najbliższą sobotę Angelika Kocur z Kędzierzyna-Koźla wystąpi w „Mam Talent”Autor komentarza: wybory to test IQTreść komentarza: Niech jest, czas pokaże...Data dodania komentarza: 31.03.2026, 09:26Źródło komentarza: „Sigma Club” – powstaje nowa przestrzeń dla młodych w naszym mieścieAutor komentarza: polakiTreść komentarza: oni w razie wojny, piersi bedom szabrowadź sklepy !!!!!1111 XDData dodania komentarza: 31.03.2026, 08:38Źródło komentarza: Tłumy mieszkańców przeszły ulicami miasta podczas Drogi Krzyżowej. ZDJĘCIAAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Pierwszy seryjnie produkowany samochód elektryczny powstał w 1884 roku w Wielkiej Brytanii. Zbudował go angielski wynalazca Thomas Parker (ten sam, który elektryfikował londyńskie metro). Był to trójkołowy pojazd z silnikiem elektrycznym osiągający prędkość ok. 18 km/h.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 00:14Źródło komentarza: Warsztaty elektromobilności z udziałem uczniów "Żeglugi" w Branżowym Centrum Umiejętności w Opolu. ZDJĘCIAAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Rowerzysta pijak i wszystko jasne.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 00:08Źródło komentarza: Ponad 3 promile wydmuchał mężczyzna na hulajnodze elektrycznej oraz rowerzysta. Ale to nie koniecAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: NopeData dodania komentarza: 31.03.2026, 00:04Źródło komentarza: Niedziela Palmowa na Dębowej. ZDJĘCIA
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna