Reklama
piątek, 15 maja 2026 18:18
Reklama
Reklama
Reklama

Pasterka otworzy nowy rozdział w historii kozielskiej świątyni

Punktualnie o północy w kozielskim kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej odprawiona zostanie Msza Pasterska, która jednocześnie otworzy nowy rozdział w historii tej świątyni.
Pasterka otworzy nowy rozdział w historii kozielskiej świątyni

Przypomnijmy kościół p.w. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej przeszedł kapitalny remont, na zakończenie którego z niecierpliwością czekali kozielscy parafianie.  

Inwestycja objęła m.in. konserwację oraz restaurację elewacji zewnętrznej i ścian wewnętrznych kościoła, modernizację źródła ciepła i instalacji c.o., rewitalizację placu wokół świątyni, m.in. poprzez uporządkowanie terenu, przebudowę ciągów pieszych, remont ogrodzenia i schodów prowadzących na plac kościelny, oświetlenie terenu i samego kościoła, urządzenie szaty roślinnej oraz montaż małej architektury.

Wigilia Bożego Narodzenia to zatem ważny dzień w historii kozielskiego kościoła, gdyż to właśnie dzisiejsza Pasterka uświetni zakończenie prac remontowych. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: twTreść komentarza: sory na nasz koszt szwajcarzy są tylko pośrednikami proponuję się douczyć albo nie siać propagandyData dodania komentarza: 15.05.2026, 14:44Źródło komentarza: Zdrowie na koszt Szwajcarii – ruszył program bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnychAutor komentarza: LKOTreść komentarza: Każdego ptysia z pisia, zdradzają błędy ortograficzne.Data dodania komentarza: 15.05.2026, 14:23Źródło komentarza: Jakub Maciejewski spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIAAutor komentarza: L°°Treść komentarza: Realista?! Chyba ślepy i głuchy. Patologia to się zaczęła 13 XII - gaz, pała, areszt i uchwała lub rozporządzenie zamiast ustaw i przestrzegania Konstytucji RP(wg instrukcji niejakiego Klausa Bachmanna) - czegoś takiego nie było w czasie rzeczonych 8. lat.Data dodania komentarza: 15.05.2026, 11:47Źródło komentarza: Jakub Maciejewski spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIAAutor komentarza: hehsTreść komentarza: Podziała pół roku i wyniosą co się da, żeby mieć na epety i browary xD pokolenie Z(yebów)Data dodania komentarza: 15.05.2026, 10:24Źródło komentarza: Młodzież dostanie własną przestrzeń. „SIGMA Club” powstanie w centrum KędzierzynaAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Fajnie chłopaki, brawo !Data dodania komentarza: 15.05.2026, 09:03Źródło komentarza: Ziemniak w trzech odsłonach dał uczniom pierwsze miejsceAutor komentarza: mieszkaniec williTreść komentarza: Woda mineralna wodociągowa jest twarda, ale ja mam w piwnicy zmiękczacz wody, dzięki niemu nie osadza się na sprzętach kamień. Pralka i jej grzałka są jak nowe, czajnik bez osadów, ekspres parzy doskonałe espresso, a kabina prysznicowa zawsze lśni po usłudze sprzątania wykonanej przez panie zza Buga.Data dodania komentarza: 15.05.2026, 08:56Źródło komentarza: Woda w Kędzierzynie-Koźlu pod kontrolą. Sanepid sprawdził jakość z trzech ujęć
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna