Reklama
środa, 17 czerwca 2026 05:06
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Laureaci "8 Wspaniałych"

Prawdziwy harcerz

Agnieszka Wala jest uczennicę II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Koźlu. Od kilku lat jest przyboczną w 27 Drużynie Harcerskiej “Kasandra” działającej przy Domu Kultury w Koźlu. W zeszłym roku otrzymała wyróżnienie “8 Wspaniałych”, w tym roku została laureatką konkursu.
  • Źródło: Gazeta Lokalna
Prawdziwy harcerz

Agnieszka uczy się w klasie o profilu pedagogicznym. Lubi przebywać z dziećmi, stąd często bywa w kozielskim domu dziecka, gdzie pracuje z dziećmi pomagając im przy odrabianiu lekcji. Jest też częstym gościem w świetlicy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom “Brzdąc”.

- Bardzo lubię dzieci. Jak nie jestem w domu dziecka to przychodzę do świetlicy “Brzdąca” - powiedziała GL Agnieszka Wala.-Najbardziej jednak zaangażowana jestem w harcerstwo. Jej historia z harcerstwem rozpoczęła się 7 lat temu. Qd czasu kiedy przyszła po raz pierwszy do harcerstwa wiele się zmieniło. Została przyboczną i zastępcą drużynowej. 

- Obecnie prowadzę grupę dzieci 10-13 lat, z którą mam spotkania w soboty - dodaje Agnieszka. Razem z grupą robimy imprezy okolicznościowe, między innymi w domu dziennego pobytu. Mimo, że harcerze nie mają obecnie dobrej reputacji, bardzo się cieszę, że należę do Drużyny Harcerskiej “Kasandra”. Agnieszka Wala przez najbliższych uważana jest za osobę radosną i odpowiedzialną. Ma duże grono kolegów i koleżanek, którzy uważali ją za wspaniałą, jeszcze przed zdobyciem tytułu.

Tekst pochodzi z Gazety Lokalnej nr 19 z 17.05.2000 r.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Tak i to jest ten przebłysk intelektu, jestem pewien, że taki argument przekona inwestora do realizacji tej nierentownej inwestycji. Podaj jaka jest liczba mieszkańców Koźla, która tam będzie robić zakupy oraz jaka jest CAŁKOWITA liczba mieszkańców którzy mogą sensownie być POTENCJALNYMI klientami? Max 50-75tys. z okolicznych powiatów to będzie w zasięgu oddziaływania tego parku handlowego. AI : Populacja powiatów na zachód od Kędzierzyna-Koźla. Powiat krapkowicki (graniczy bezpośrednio od północnego zachodu) – 59 288 mieszkańców. Powiat prudnicki (leży dalej na zachód, graniczy z zachodnim krańcem powiatu) – 50 875 mieszkańców. Powiat głubczycki (graniczy bezpośrednio od południowego zachodu) – 41 510 mieszkańców Data dodania komentarza: 16.06.2026, 12:53 Źródło komentarza: Dwa lata zapowiedzi i wciąż brak budowy. Co dalej z nowym centrum handlowym? Autor komentarza: tw Treść komentarza: zyska? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 12:16 Źródło komentarza: Wzgórze Zamkowe w Koźlu zyska odnowiony zabytek. ZDJĘCIA Autor komentarza: Noname Treść komentarza: Bo niekoniecznie chce sie ludziom jezdzic do Odrzańskich te 5km. Dlatego fajnie by bylo, gdyby powstało cos blisko Kozla. Nie trzeba sie pchać obwodnica w korkach do galerii czy Castoramy. :) Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:29 Źródło komentarza: Dwa lata zapowiedzi i wciąż brak budowy. Co dalej z nowym centrum handlowym? Autor komentarza: Realista Treść komentarza: Brawo , zamiast dróg będziemy jeżdzić ścieżkami jak w XIX wieku . Data dodania komentarza: 16.06.2026, 08:06 Źródło komentarza: Ukończyli kozielską ścieżkę rowerową w terminie. ZDJĘCIA Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: To taki sprytny zabieg, nazwa: ścieżka rowerowa, rzeczywiste zastosowanie: dojazd do działek. Więc nie ma potrzeby łączenia z ścieżką z parku. Fajnie że zrobili, bo tamte dziury były masakryczne. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:52 Źródło komentarza: Ukończyli kozielską ścieżkę rowerową w terminie. ZDJĘCIA Autor komentarza: rowerek Treść komentarza: Ale ona się nie łączy z tą w parku. tam trzeba zrobić jeszcze jakieś 80m. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 23:46 Źródło komentarza: Ukończyli kozielską ścieżkę rowerową w terminie. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna