czwartek, 2 maja 2024 13:01
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak dostać się do Policji? Musisz zdać testy!

Praca w Policji to stabilna propozycja zatrudnienia z szybką emeryturą i relatywnie wysokimi zarobkami. O przyjęciu do Policji decyduje jednak wynik testów, które należy zaliczyć podczas rekrutacji. Tylko grupa nielicznych kandydatów będzie miała szansę ubrać mundur. Jak wyglądają testy? Tego dowiecie się w tym artykule.
Jak dostać się do Policji? Musisz zdać testy!

Jacy kandydaci są poszukiwani do Policji?

Na samym początku warto wspomnieć o stresie, który towarzyszy większości wykonywanych przez policjanta obowiązków. Niemal nieustannie wiąże się to z zagrożeniem, które odbija się na zdrowiu psychicznym. Dlatego też poszukuje się kandydatów, których cechuje ponadprzeciętna odporność psychiczna.

Oprócz tego, od kandydata oczekuje się wysokiej sprawności fizycznej oraz możliwie jak najwięcej cech, które cechują idealnego kandydata do Policji. Takie cechy to m.in. odwaga, bezinteresowność czy chęć niesienia pomocy.

Jeżeli spełniacie powyższe wymagania, to śmiało możecie przystąpić do testów. Wiele osób jest również zainteresowanych potencjalnymi zarobkami policjanta. Więcej o nich możecie przeczytać na tej stronie - https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/ile-zarabia-policjant-aktualne-zarobki-w-policji.

Testy do Policji – jak wyglądają? Krok po kroku

Testy do Policji nie należą do najłatwiejszych, aby zaliczyć je na wysokie ilości punktów to zdecydowanie trzeba się przyłożyć. Dzielą się one na cztery etapy, które weryfikują cechy i możliwości kandydata. Poniżej przedstawiamy krótki opis wszystkich etapów testów.

  1. TSF (Test Sprawności Fizycznej)

Test Sprawności Fizycznej to tor przeszkód złożony z siedmiu ćwiczeń. Maksymalny dopuszczalny próg zdawalności to ukończenie toru w czasie nie wyższym niż 1 minuta i 41 sekund. Im szybciej uda się ukończyć tor, tym wyższą liczbę punktów można otrzymać. Zdecydowanie warto przygotować się do tego etapu, gdyż w prosty sposób można uzyskać wysoką liczbę punktów na samym początku serii testów. 

  1. TWO (Test Wiedzy Ogólnej)

Testy Wiedzy Ogólnej zawiera 40 pytań zamkniętych. Każde z nich ma cztery możliwe odpowiedzi, gdzie tylko jedna z nich jest prawidłowa. Na rozwiązanie testu, kandydaci mają maksymalnie 40 minut. Na egzaminie można spodziewać się pytań m.in. o zasady funkcjonowania państwa, historię Polski czy podstawowe zagadnienia dotyczące prawa.

 

  1. Testy psychologiczne

Testy psychologiczne są zdecydowanie najtrudniejszą częścią egzaminu. Przede wszystkim dlatego, że nie da się do nich w pełni przygotować. Testy psychologiczne mają sprawdzić, jakie cechy charakteru i wzorce zachowań ma określony kandydat. Na tej podstawie kandydat otrzymuje określoną liczbę punktów.

Testy psychologiczne dzielą się na trzy etapy:

  • Test na inteligencję;
  • Testy psychologiczne;
  • Rozmowę z psychologiem.

 

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

Ostatni etap egzaminów polega na rozmowie przeprowadzanej przez dwóch policjantów i policyjnego psychologa. Mogą oni pytać o wiele różnych rzeczy. Ich głównym celem jest obserwowanie reakcji stresowych kandydata. Pamiętajcie, aby zachować zimną krew i nie dać się podpuścić egzaminatorom

 

.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TojaTreść komentarza: W Polsce nie ma monitoringu promieniowanie elektromagnetyczne. A urzędy omijają temat na wszystkie możliwe sposoby bo jest to związane z łamaniem praw człowieka . Pomiary selektywne są praktycznie nie dostępne dla zwykłego człowieka a tak zwane firmy akredytowane w ogóle nie mają sprzętu do pomiarów selektywnych . Nawet mierniki pola elektrostatycznego to dla nich jakiś kosmos. Masz pamiątki i artefakty o temacie prześladowań i dyskryminacji urzędowych. Przekaż je muzeumData dodania komentarza: 02.05.2024, 04:48Źródło komentarza: 87-latka z Kędzierzyna-Koźla uniknęła oszustwaAutor komentarza: bambinoTreść komentarza: Pod neonem-Metalchem stała budka w której można było kupić najsmaczniejsze lody na świecie !Data dodania komentarza: 01.05.2024, 23:29Źródło komentarza: Pochody pierwszomajowe. Tak świętowaliśmy przed laty. ZDJĘCIAAutor komentarza: SuperTreść komentarza: I nawet nie trzeba flag biało-czerwonych. Super!Data dodania komentarza: 01.05.2024, 16:48Źródło komentarza: 20-lecie członkostwa w UE z „Koziołkiem”. ZDJĘCIAAutor komentarza: JanTreść komentarza: Na tej obwodnicy powiniej czę#ci stać patrol policji,bo samochodziaże też łamią tam przepisyData dodania komentarza: 01.05.2024, 16:24Źródło komentarza: Motocyklista stracił prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechał 141 km/hAutor komentarza: pennyTreść komentarza: Dziecko się urodziło żadne cudo gratulacjeData dodania komentarza: 01.05.2024, 12:50Źródło komentarza: Nadia to tęczowa córeczka. Oszaleli na jej punkcieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: Czy ktoś poza tępymi pisiorami wierzy że kiedykolwiek powstanie ta szprycha??? Od 8 lat nie mogą się dogadać w sprawie 500 m toru do kozielskiego portu a tu za chwilę okaże się że żeglugi towarowej na Odrze nie będzie 😭Data dodania komentarza: 01.05.2024, 11:07Źródło komentarza: Znów o kolei na sesji rady miasta
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 23°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna