środa, 24 czerwca 2026 01:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Magazyn

Zmarła kolejna osoba w kozielskim szpitalu. To 82-letnia kobieta
Zmarła kolejna osoba w kozielskim szpitalu. To 82-letnia kobieta
Ministerstwo Zdrowia poinformowało 19 kwietnia o godz. 17.40 o 205 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. W tym jest jedna osoba z województwa opolskiego. Zmarła też kolejna osoba w kozielskim szpitalu. 19.04.2020 17:33
Przez tydzień szpital był ich domem
Przez tydzień szpital był ich domem
Kiedy na oddziale geriatrii szpitala w Kędzierzynie dwóch pacjentów źle się poczuło, natychmiast zdecydowano, by zrobić im testy. Potem okazało się, że jeden z nich zakaził się wirusem od kogoś z rodziny, będąc jeszcze w domu. Przetransportowano ich do szpitala zakaźnego w Koźlu. Ale na oddziale została jeszcze piątka innych, a także personel – lekarze i pielęgniarki. 17.04.2020 15:27    1
„Twój parasol” wsparciem dla ofiar przemocy domowej
„Twój parasol” wsparciem dla ofiar przemocy domowej
Sytuacja alienacji związana z obecnie panującym stanem epidemii i zasadami dotyczącymi ograniczeń w przemieszczaniu się, może być wyjątkowo trudna dla osób doznających przemocy w rodzinie. Wparciem dla pokrzywdzonych może być aplikacja mobilna „Twój parasol”. 16.04.2020 17:33
Kolej na kolej
Kolej na kolej
Jak donosi na swoim facebookowym profilu Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych za trzy lata uruchomione zostaną pociągi na trasie Jelenia Góra - Kraków przez Kędzierzyn-Koźle. Byłoby to odtworzenie bardzo popularnego niegdyś połączenia, zlikwidowanego przed laty. 13.04.2020 11:28    5    5
Dopiero pokażą, na co ich stać
Dopiero pokażą, na co ich stać
Koncepcja zajęć jest taka: zarażać młodych pasją do tańca i śpiewu ludowego. Młodzi nie mogą się już doczekać kolejnych, a ich instruktor, Beata Kozioł, która prowadzi Zespół Pieśni i Tańca Większyce, podkreśla: - To są dopiero zaczątki zespołu, ale i tak jestem zadowolona, że jest taka grupa. To zdolne dzieci. 10.04.2020 10:12
Dziewczyny za dużym kółkiem
Dziewczyny za dużym kółkiem
Dzięki szansie, jaką przed druhnami Sabiną Blaną i Karoliną Kirchniawy otworzyły Mercedes-Benz Polska i program She’s Mercedes, jednostka z Miejsca Odrzańskiego wzbogaciła się o dwóch kierowców. 02.04.2020 11:11    2
Da się żyć na kwarantannie. Opowieść z powrotu do kraju
Da się żyć na kwarantannie. Opowieść z powrotu do kraju
Liczba zarażonych koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień, podobnie jak liczba osób przebywających na obowiązkowych kwarantannach domowych. W takiej sytuacji znaleźli się między innymi prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska i starosta powiatu Małgorzata Tudaj, a także współpracownik „Lokalnej”, który wrócił z Londynu i na 14 dni zamknął się w czterech ścianach. Tomasz Kozubek opowiada, jak to wszystko wyglądało. 28.03.2020 16:24    3
"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji pijemy więcej
"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji pijemy więcej
„Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. 27.03.2020 17:44    1
Zbiornik Racibórz Dolny – wielka przestrzeń aż po horyzont
Zbiornik Racibórz Dolny – wielka przestrzeń aż po horyzont
Jak już informowaliśmy, zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny został oddany do użytku i w razie zagrożenia powinien spełnić swoją rolę. Odwiedziliśmy ostatnio to miejsce, aby naocznie przekonać się o rozmachu tego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, powierzchnia zbiornika przeciwpowodziowego „Racibórz Dolny” wynosi 2626 ha, a całkowita długość zapór ziemnych w jego przypadku to prawie 22 km. 26.03.2020 15:18    5
Płyn do dezynfekcji. Zrób go sam!
Płyn do dezynfekcji. Zrób go sam!
Epidemia koronawirusa spowodowała, że brakuje środków ochrony osobistej i płynów dezynfekujących. Wielu ludzi przygotowuje je domowymi sposobami. 25.03.2020 12:38
Pytania i odpowiedzi na temat koronawirusa
Pytania i odpowiedzi na temat koronawirusa
Urząd miasta w Kędzierzynie-Koźlu odpowiada na najczęściej pojawiające się zapytania i wątpliwości mieszkańców dotyczące koronawirusa. Korespondencję w tej sprawie cały czas można wysyłać na specjalnie utworzoną skrzynkę mailową: [email protected]. 18.03.2020 15:23    3
Wśród ludzi narasta niepokój wywołany pandemią
Wśród ludzi narasta niepokój wywołany pandemią
Dziś (12 marca) na godzinę 11. liczba osób zainfekowanych koronawirusem na świecie wyniosła 126.660. Wszystko zmienia się z każdą minutą. Na godzinę 13.30 liczba ta urosła już do 127.749 zakażonych. W ciągu 2,5 godziny wzrost osiągnął zatem 1089 osób!!! Nie inaczej jest w Polsce, gdzie potwierdzono już 47 przypadków osób zarażonych COVID-19, z których dziś w południe w Poznaniu zmarła jedna z nich. To 57-letnia kobieta. Pięciu innych pacjentów znajduje się w stanie ciężkim. 12.03.2020 11:20    6
Ten stand-uper nieźle namiesza w branży, mamy nagrania z jego występów
Ten stand-uper nieźle namiesza w branży, mamy nagrania z jego występów
Ma 33 lata i jest z wykształcenia aktorem. Hobbistycznie pisze książki oraz pracuje jako lektor i konferansjer. Nie cierpi nudy i chce brać z życia ile się da. Jest kreatywny i twórczy, stand-up traktuje jako kolejne wyzwanie artystyczne. Dziś Artur Smołucha zdradza nam, jaki ma plan działania i dlaczego polski rynek stand-up należy do niego. 25.02.2020 17:44    1
Terytorialsi z Opolszczyzny złożyli przysięgę
Terytorialsi z Opolszczyzny złożyli przysięgę
60 mieszkańców Opolszczyzny złożyło przysięgę wojskową. Tym samym wstąpili w szeregi 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To pierwsi terytorialsi w województwie opolskim. 23.02.2020 09:56    4
Pamiętnik kobiety w turbanie
Pamiętnik kobiety w turbanie
Ja, łysa matka. Matka bez włosów. Nie ukrywam przed dziećmi swojej choroby, swojej inności. Mówię im: mam alopecię, to ona sprawia, że moja głowa jest wyjątkowa. Nie, nie wstydziłam się swojej fryzury. Nie, nie wyskubałam sobie brwi. Ani rzęs. Nie, nie zarazisz się. To alopecja - tak o swojej chorobie mówi bohaterka tego materiału, była mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, absolwentka I LO im. Henryka Sienkiewicza. 13.02.2020 20:10    1    5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna