Wbili symboliczny pierwszy szpadel. Budowa północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla ruszyła pełną parą

  • 06.07.2020, 13:45
  • W
Wbili symboliczny pierwszy szpadel. Budowa północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla ruszyła pełną parą W
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda opolski Adrian Czubak, poseł Violetta Porowska, senator Jerzy Czerwiński, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA Rafał Pydych i przedstawiciele nadzoru inwestycyjnego spotkali się 6 lipca z dziennikarzami na konferencji prasowej dotyczącej rozpoczęcia prac budowlanych północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w ciągu DK40.

Spotkanie zorganizowano na styku osiedla Goj i Łan (gm. Rudziniec), nieopodal węzła autostrady A4 

O tym, że "koronawirus nie powstrzyma opolskich budów", przekonywał minister Adamczyk. - To dzień, w którym kończy się wysiłek inżynierów, projektantów, organizatorów tej inwestycji. Kończy się on pozwoleniem na budowę, co pozwala, by wjechały maszyny, rozpoczęły się prace budowlane. I wtedy już naocznie widać postęp prac i tę perspektywę, kiedy wreszcie spełnią się marzenia setek tysięcy - a w tym przypadku milionów - kierowców korzystających w ciągu roku z tej drogi krajowej (DK40 - red.) - mówił minister Adamczyk.

Wojewoda Adrian Czubak przypomniał swoją pierwszą konferencję prasową, na której miał zapowiedzieć, że za kilka lat teren województwa opolskiego będzie jednym wielkim placem budowy. - Dziś potwierdzam to. W ramach rządowego programu budowy autostrad i obwodnic powstaje pięć obwodnic na terenie naszego województwa. Jedną skończyliśmy - obwodnicę Myśliny. W chwili obecnej Kędzierzyn-Koźle. Rozpoczęliśmy już Niemodlin, a za niedługo Praszka i Olesno - wyliczał wojewoda.

Przekazanie wykonawcy placu budowy pod północną obwodnicę Kędzierzyna-Koźla odbyło się 9 czerwca. Wartość całkowita kontraktu brutto to to 220,6 mln zł. Zadanie jest przewidziane do współfinansowania ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz ze środków będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Planowane zakończenie inwestycji to IV kwartał 2022 r.

Północna obwodnica Kędzierzyna-Koźla zlokalizowana będzie na terenie województwa opolskiego i śląskiego, w powiatach: kędzierzyńsko-kozielskim, strzeleckim i gliwickim, na terenie gmin: Kędzierzyn-Koźle, Ujazd i Rudziniec.

 

 

W

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ojojoj
ojojoj 08.07.2020, 20:15
Dna od kufli na głowie i wielce zarobiona .
Gule
Gule 06.07.2020, 16:00
A gdzie nasza pani prezydent. Pewnie nie miała czasu na chodzenie po chaszczach w żółtej sukience . Jeszcze komary by ją pogryzły i inne robactwo.
Oki
Oki 06.07.2020, 19:55
Bo Panią Prezydent nie zaproszono impreza PISu
naczelny
naczelny 06.07.2020, 19:29
Problem chyba tkwi gdzie indziej. Pisowskie plemię zorganizowało sobie bibę na nieswoim terenie nie zapraszając gospodarza. Ale panoszyć się potrafią. Olali nawet swojego Peczkisa.
rudy102
rudy102 08.07.2020, 20:12
Bo on chyba zobaczył siebie w lustrze pierwszy raz i już wie....

Pozostałe