środa, 24 czerwca 2026 23:53
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zbliżają się uroczystości w filii byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Sławięcicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu oraz Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na uroczystości upamiętnienia losów więźniów i ofiar filii byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Sławięcicach w związku z rewitalizacją budynku krematorium.
  • Źródło: Muzeum Ziemi Kozielskiej
Zbliżają się uroczystości w filii byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Sławięcicach

Uroczystości zaplanowano na 21 października 2021 r., o godz. 12.00. W programie: przemówienia gości, otwarcie wystawy historycznej pt. „Upamiętnienie losów więźniów i ofiar filii byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Sławięcicach w związku z rewitalizacją budynku krematorium”, złożenie kwiatów.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Blechhammer 1944.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wstyd Treść komentarza: Przedstawiciel firmy biznesowej- Watykan , pokazuje czyją kolonią jest ta gmina. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:24 Źródło komentarza: Największa w powiecie – Kopalnia Poborszów oficjalnie otwarta. ZDJĘCIA Autor komentarza: WoznyInternetu Treść komentarza: Kłę y czarnego dumu drugi raz lecą w orzestrzen, a ludzi w kolejce do butelkomatów stoją. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:00 Źródło komentarza: Nad Zdzieszowicami ponownie pojawiły się kłęby czarnego dymu Autor komentarza: WoznyInternetu Treść komentarza: Na froncie się przyda. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:58 Źródło komentarza: Pijany Ukrainiec z Reńskiej Wsi jechał slalomem po DK45. Po pościgu zatrzymali go inni kierowcy Autor komentarza: It's fine Treść komentarza: To nic przecież. Gaz się technologicznie spala. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:23 Źródło komentarza: Nad Zdzieszowicami ponownie pojawiły się kłęby czarnego dymu Autor komentarza: Elektryk Treść komentarza: Piękny widok !!! Cieszy moje oko, wspaniałą drogą idzie ten Hindus... Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Nad Zdzieszowicami ponownie pojawiły się kłęby czarnego dymu Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: Aż się łza w oku kręci – jakże głupi komentarz i niedołężny komentujący! Mnie LWP kojarzy się następująco (mniej więcej chronologicznie od dziecka): PO PROSTU BYLI – zawsze widoczni i to budowało morale. Ładnie i widowiskowo strzelali ślepą artylerią na Sylwestra z kozielskich koszar. Ładnie maszerowali przez miasto. Efektownie latali samolotami bojowymi nad miastem i okolicą. Widowiskowo ładowali kapustę na Stara z magazynu na ul. Konopnickiej. Co roku gruntownie remontowali basen w Koźlu. Starej biednej i niedołężnej babci nar….ali trzy tony węgla i zrzucili do piwnicy, aby nie marzła. Fajnie strzelali na święta państwowe pod tak zwaną Gwiazdą. Potrafili szybko i skutecznie „wyjaśnić i rozwiązać” wiele spraw natury „porządkowej i organizacyjnej” w sposób nieosiągalny dzisiaj. Organizowali świetne grzybobrania na poligonach. Organizowali lokalnie sport i rekreację dla młodzieży – NIEODPŁATNIE! Uratowali kraj, jako jedyna zdolna do tego siła w czasie tzw. zimy stulecia (1978/1979r.). Świetnie zgasili poważny pożar w odwiercie w Karlinie (1980r.) – nikt tego nie umiał zrobić. Ratowali ludzi w czasie powodzi stulecia w Płocku i okolicach (1982r.). Ratowali ludzi, jako siła dodatkowa, w lawinach i katastrofach kolejowych. Milionom ludzi pozwolili zdobyć konkretny a czasem unikalny zawód – NIEODPŁATNIE a dzisiaj dla szaraka raczej nieosiągalne finansowo. I wiele wiele innych rzeczy. LWP to było takie specjalne coś, co rozwiązywało sprawy, których nikt nie umiał rozwiązać. A dzisiaj co jest? WOT? I slogan – czasem niewidoczni, zawsze obecni? Proszę Cię bardzo – nie pisz o czym nie wiesz i nie masz pojęcia! I nie piszę tego jako „umocowany” rodzinnie w tych czasach tylko wręcz przeciwnie – swojakom to oni dawali konfitury niewyobrażalne, których moja rodzina nie skosztowała i nie chciała skosztować. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:11 Źródło komentarza: Tak Ludowe Wojsko Polskie defilowało niegdyś na kozielskim rynku. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna