poniedziałek, 20 maja 2024 00:13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dwunasta edycja konkursu "Chemiczna głowa" w Sławięcicach

Rekordowa frekwencja tegorocznego konkursu "Chemiczna Głowa" w Kędzierzynie-Koźlu. 23 szkoły podstawowe z całego województwa rywalizowały w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach.
Dwunasta edycja konkursu "Chemiczna głowa" w Sławięcicach

W trakcie pandemii konkurs przyjął nieco inną formułę, co przełożyło się na mniejsze zainteresowanie. W tym roku wszystko wróciło do normy, a zainteresowanych było jeszcze więcej, niż przed pandemią.

- Robimy to nie tylko dla nas, ale i dla innych szkół, które kształcą w kierunku chemii. Nie ukrywam, że chciałbym zobaczyć tych uczniów w naszej pierwszego września - powiedział Adam Kania, dyrektor ZS3 w Sławięcicach.

W konkursie poza testami z wiedzy teoretycznej była także część praktyczna. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i po oficjalnym otwarciu wydarzenia rozeszli się do różnych pracowni.

- Taka frekwencja jest sukcesem szkoły, organizatorów, nas wszystkich - podkreślił Adam Kania.

Nagrody ufundowała Grupa Azoty ZAK S.A., która jest partnerem szkoły i funduje także stypendia dla najwybitniejszych uczniów na kierunku chemicznym. Tuż przed rozpoczęciem konkursu "Chemiczna głowa" podpisano umowę pomiędzy szkołą a Grupą Azoty ZAK o poszerzenie współpracy. Od teraz o stypendia ubiegać się mogą także uczniowie kierunku technik analityk.

- Nasze zaangażowanie wydaje się bardzo oczywiste. Kędzierzyn-Koźle jest miastem chemików, jesteśmy przedsiębiorstwem z sektora chemicznego, więc ta współpraca jest czymś naturalnym. Dlatego wspieramy wszelkie inicjatywy, które powodują, że absolwenci opuszczając mury tej uczelni mają wiedzę na wysokim poziomie. Od teraz wspieramy dwa kierunki w Zespole Szkół numer 3. Jeden z nich dotyczy technicznych rzeczy - można powiedzieć, że są to ukierunkowania inżynierskie. Natomiast drugi dotyczy techniki analitycznej i analityki chemicznej, czyli stricte kwestii laboratoryjnych, badawczych, które również są istotne - powiedział dr Bolesław Goranczewski, członek zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 podpisał tego dnia też inne porozumienie o współpracę - tym razem z Publiczną Szkołą Podstawową nr 10.

- Chemia jest przyszłością nie tylko zakładów azotowych i innych firm, ale także jako nauka ma ogromny wpływ na inne dziedziny życia i funkcjonowanie całej społeczności - zachęcała do podjęcia nauki na tym kierunku Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 13°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna