piątek, 5 grudnia 2025 06:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Justyna Markiewicz spełniła marzenie o swojej książce

Justyna Markiewicz to młoda poetka z Kędzierzyna-Koźla, która współpracuje m.in. z "Lokalną". Teraz spełniła swoje marzenie i wydała debiutancki tomik wierszy pt. "Karmel z solą".
Justyna Markiewicz spełniła marzenie o swojej książce

Justyna na łamach "Lokalnej" pisze teksty o ludziach związanych z naszym miastem i powiatem, którzy mają artystyczne dusze i spełniają się w różnych, głównie artystycznych dziedzinach. Sama pasjonuje się poezją. Już jako mała dziewczynka zaczęła pisać pierwsze rymowanki. Dziś 27-latka ma na swoim koncie nie tylko udział w ponad 20 antologiach zbiorczych takich wydawnictw, jak Świat Książki, Poetariat czy KryWaj, ale przede wszystkim debiutancki tomik „Karmel z solą” (wydawnictwo Lucky), która stanowi zbiór wierszy z lat 2017-2022.

- Wydanie debiutu było moim marzeniem, odkąd zajęłam się poezją na poważnie - wspomina Justyna Markiewicz. - Jako nastolatka sporo pisałam do szuflady. Dopiero od momentu zdobycia „Pióra Publiczności” podczas Turnieju Jednego Wiersza w 2013 roku, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu, poczułam, że chcę i jestem gotowa na to, aby pokazać swoją twórczość szerszej publiczności.

W swoich wierszach porusza temat przemijania, tęsknoty, miłości i erotyki. Co charakterystyczne dla autorki – z reguły nie tytułuje swoich wierszy. W jej debiucie poetyckim znajdziemy 39 utworów, z których część powstała z myślą o tym tomiku.

- „Karmel z solą” to swego rodzaju podsumowanie mojej działalności artystycznej w internecie. Zebranie powstałych dotąd wierszy w jedną całość. Bardzo się cieszę, że przy wydaniu książki mogłam liczyć na pomoc najbliższych mi osób oraz urzędu miasta, który dofinansował wydanie tomiku. O debiucie myślałam dosyć długo, jednak zawsze było coś jeszcze do zrobienia. To wspaniałe uczucie móc trzymać w ręku swoją poezję. Jestem pewna, że to doświadczenie zostanie ze mną na długo! - podkreśla poetka.

Debiut poetycki Justyny Markiewicz jest dostępny na stronie internetowej księgarni Motyle Książkowe. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla oraz okolic mogą nabyć go też stacjonarnie w księgarni „Orion” przy ul. Wojska Polskiego 2.

- Chociaż poezja jest niszą i niewiele się jej dziś czyta, bardzo cieszy mnie pozytywny odbiór mojej twórczości - mówi Justyna. - Kiedy przyjaciele i znajomi wysyłają mi zdjęcia z moją książką, piszą, że wiersze im się podobają, a przede wszystkim do nich trafiają i że czekają na kolejne publikacje, to czuję, że to, co robię, ma sens.

 Planuje rozwijać swoją działalność artystyczną. Jak sama mówi, ma głowę pełną pomysłów, które chciałaby zrealizować w najbliższym czasie.

- Póki co cieszę się z wydania tomiku i bardzo doceniam moment, w którym jestem teraz. „Karmel z solą” pokazuje drogę, jaką przeszłam i wciąż przechodzę jako poetka. W mojej biblioteczce zajmuje, oczywiście, wyjątkowe miejsce – bo właśnie taki dla mnie jest. Wyjątkowy, szczególny, emocjonalny. Wierzę, że sięgające po niego osoby będą mogły poczuć dokładnie to, co ja czułam wtedy, kiedy tworzyłam te wiersze - zapewnia młoda autorka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieścieAutor komentarza: Ob. SerwatorTreść komentarza: Jedna z klinik stomatologicznych. Normalnie trudno się domyślić jaka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 16:33Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Piszecie o Świętym Mikołaju, a na zdjęciu Hałabała...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:59Źródło komentarza: Napisz list do św. Mikołaja. Zapraszamy do udziału w naszej corocznej akcjiAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co znów szukają do przeszkolenia mięsa armatniego by z czasem zostali wysłani i ginęli za banderland ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:51Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: 66979Treść komentarza: a czemu do Gliwic są tylko 4 pociągi w ciągu doby, a do breslau 20 ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:04Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociągu
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna