Reklama
sobota, 16 maja 2026 07:24
Reklama
Reklama
Reklama

Strażacy ewakuowali pacjentów szpitala. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu ćwiczyli na terenie szpitala SP ZOZ przy ul. Roosvelta. Scenariusz zakładał pożar i ewakuację pacjentów.
Strażacy ewakuowali pacjentów szpitala. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

W piątek, 27 października według scenariusza ćwiczeń na oddziale ortopedycznym kozielskiej lecznicy wybuchł pożar. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej oraz policję. Ewakuacji wymagało 13 pacjentów, w tym 10 leżących.

- Pacjentami byli pozoranci z klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach. Symulacja prowadzona była na jednym z oddziałów, gdzie dla bardziej realnego wymiaru zadymiono jedno z pomieszczeń. Sprawdzono tym samym procedury ratownicze - powiedział kpt. Piotr Krok, oficer prasowy KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie przygotowania personelu szpitala oraz służb podczas ewakuacji pacjentów z zagrożonego budynku. Na zakończenie dokonano podsumowania przez kierownictwo SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu oraz KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: twTreść komentarza: sory na nasz koszt szwajcarzy są tylko pośrednikami proponuję się douczyć albo nie siać propagandyData dodania komentarza: 15.05.2026, 14:44Źródło komentarza: Zdrowie na koszt Szwajcarii – ruszył program bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnychAutor komentarza: LKOTreść komentarza: Każdego ptysia z pisia, zdradzają błędy ortograficzne.Data dodania komentarza: 15.05.2026, 14:23Źródło komentarza: Jakub Maciejewski spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIAAutor komentarza: L°°Treść komentarza: Realista?! Chyba ślepy i głuchy. Patologia to się zaczęła 13 XII - gaz, pała, areszt i uchwała lub rozporządzenie zamiast ustaw i przestrzegania Konstytucji RP(wg instrukcji niejakiego Klausa Bachmanna) - czegoś takiego nie było w czasie rzeczonych 8. lat.Data dodania komentarza: 15.05.2026, 11:47Źródło komentarza: Jakub Maciejewski spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIAAutor komentarza: hehsTreść komentarza: Podziała pół roku i wyniosą co się da, żeby mieć na epety i browary xD pokolenie Z(yebów)Data dodania komentarza: 15.05.2026, 10:24Źródło komentarza: Młodzież dostanie własną przestrzeń. „SIGMA Club” powstanie w centrum KędzierzynaAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Fajnie chłopaki, brawo !Data dodania komentarza: 15.05.2026, 09:03Źródło komentarza: Ziemniak w trzech odsłonach dał uczniom pierwsze miejsceAutor komentarza: mieszkaniec williTreść komentarza: Woda mineralna wodociągowa jest twarda, ale ja mam w piwnicy zmiękczacz wody, dzięki niemu nie osadza się na sprzętach kamień. Pralka i jej grzałka są jak nowe, czajnik bez osadów, ekspres parzy doskonałe espresso, a kabina prysznicowa zawsze lśni po usłudze sprzątania wykonanej przez panie zza Buga.Data dodania komentarza: 15.05.2026, 08:56Źródło komentarza: Woda w Kędzierzynie-Koźlu pod kontrolą. Sanepid sprawdził jakość z trzech ujęć
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna