Reklama
wtorek, 16 grudnia 2025 19:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pandemiczne statystyki jak na dłoni. Zobacz jak COVID-19 rozprzestrzeniał się przez cztery miesiące na Opolszczyźnie

Niewiele osób pamięta ze szczegółami jak to wszystko się zaczęło. W naszym regionie koronawirus zaatakował na początku marca. Od tego czasu bardzo wiele się wydarzyło.
  • Źródło: WSSE
Pandemiczne statystyki jak na dłoni. Zobacz jak COVID-19 rozprzestrzeniał się przez cztery miesiące na Opolszczyźnie

Sytuacja epidemiologiczna COVID-19 w województwie opolskim była bardzo zmienna. Mieliśmy dni, że nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem, ale były też takie, że jednego dnia przybyło aż 33 zarażonych osób (13 kwietnia).

Ze statystyk wynika, że najgorszy pod tym względem był kwiecień. Potem sytuacja zaczęła się stabilizować. Na koniec czerwca mieliśmy w regionie niespełna tysiąc zakażonych.
Jakie będą najbliższe miesiące? Czy pojawi się tzw. druga fala? Czas pokaże. Zapraszamy Państwa do uważnego prześledzenia statystyk, analiz i wykresów uwzględniających okres od 11 marca do 30 czerwca 2020 roku. Wszystkie te dane zostały opracowane przez Oddział Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Opolu.

Szczegółowy raport znajdziesz TUTAJ

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Bardzo gustowny skrzat.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 14:33Źródło komentarza: Mieszkańcy os. Piastów-Powstańców Śląskich rozpoczęli świąteczne odliczanie. ZDJĘCIAAutor komentarza: Z zawodu jest kolegąTreść komentarza: innych kolegów i tym sposobem wybierają się nawzajem. RAK państwa, z twarzy nikt, w biznesie prywatnym zawsze max rok, czy to dowód na kompetencje? Taki Bortniczuk z innego nadania, pewnie też będzie unikał długopisu, by ślad po nim nie został.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 13:14Źródło komentarza: Mirosław Ptasiński został wiceprezesem zarządu Grupy AzotyAutor komentarza: sierota po PiSTreść komentarza: Emeryci na emeryturęData dodania komentarza: 16.12.2025, 13:07Źródło komentarza: Samorządowcy i parlamentarzyści w świątecznych nastrojachAutor komentarza: GrypinTreść komentarza: Zna się na wszystkim i dzięki temu z prezesa został wiceprezesem. Całkiem logiczne.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 08:31Źródło komentarza: Mirosław Ptasiński został wiceprezesem zarządu Grupy AzotyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Chwała tym, którzy pomimo takich szykan i zagrożenia śmiercią nie wyparli się swojego jestestwa. Cześć jego pamięci!Data dodania komentarza: 16.12.2025, 04:03Źródło komentarza: Prawdziwy patriota, który oddał życie za ojczyznęAutor komentarza: JaTreść komentarza: ... i co? Klinika wstydzi się swojej nazwy? Dlatego i tylko dlatego nigdy nie skorzystam z jej usług!!Data dodania komentarza: 16.12.2025, 03:57Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowy
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna