Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 03:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Wiadomo, kiedy zobaczymy Angelikę w półfinale „Mam Talent”. Jej kolejny występ ocenią widzowie
Wiadomo, kiedy zobaczymy Angelikę w półfinale „Mam Talent”. Jej kolejny występ ocenią widzowie
28 marca widzowie mogli oglądać pełen emocji odcinek programu „Mam Talent”, w którym wystąpiła Angelika Kocur z Kędzierzyna-Koźla. Trzy głosy na „tak” zapewniły jej awans do kolejnego etapu talent show, choć nie obyło się bez trudnych chwil. 10.04.2026 19:40
Stare zdjęcie z domowej szuflady. Konrad Adenauer na rakiecie
Stare zdjęcie z domowej szuflady. Konrad Adenauer na rakiecie
Na strychach, w szafach i szufladach zalegają czasem ciekawe, archiwalne fotografie, które posiadają swoje niecodzienne historie. 10.04.2026 18:27    4    1
Kędzierzyn-Koźle gospodarzem mistrzostw Polski w strażackiej halówce
Kędzierzyn-Koźle gospodarzem mistrzostw Polski w strażackiej halówce
Już 11 kwietnia Kędzierzyn-Koźle stanie się stolicą młodzieżowego sportu pożarniczego. W hali im. Kazimierza Pietrzyka odbędą się Ogólnopolskie Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu MDP, które zgromadzi najlepsze zespoły z całego kraju. 10.04.2026 18:18
74-letnia kobieta uwierzyła w szybki zysk i przelała pieniądze oszustom
74-letnia kobieta uwierzyła w szybki zysk i przelała pieniądze oszustom
Pomimo ciągłych ostrzeżeń i apeli funkcjonariuszy niestety nadal zdarzają się osoby, które skuszone ofertą szybkiego zysku padają ofiarą oszustwa. Tak było również w przypadku 74-latki, która znalazła w sieci interesującą ofertę gwarantującą możliwość zarobienia dużych pieniędzy. 10.04.2026 14:33    1
Opolskie na rowerze - spotkanie z podróżnikiem Przemysławem Supernakiem
Opolskie na rowerze - spotkanie z podróżnikiem Przemysławem Supernakiem
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie z Przemysławem Supernakiem, który opowie o najciekawszych trasach, mało znanych miejscach i turystycznych skarbach regionu. 10.04.2026 14:31    1
Forum Edukacyjno-Gospodarcze w Kędzierzynie-Koźlu. W jednym miejscu szkoły, uczelnie i pracodawcy
Forum Edukacyjno-Gospodarcze w Kędzierzynie-Koźlu. W jednym miejscu szkoły, uczelnie i pracodawcy
Pod jednym adresem spotkały się świat biznesu, rynku pracy i szkolnictwa. W piątek 10 kwietnia w hali sportowej „Śródmieście” odbyło się Kędzierzyńsko-Kozielskie Forum Edukacyjno-Gospodarcze. 10.04.2026 13:53    4
Młodzi biorą się za porządki. Wysprzątają teren wokół szkół, parki i lasy. Można do nich dołączyć!
Młodzi biorą się za porządki. Wysprzątają teren wokół szkół, parki i lasy. Można do nich dołączyć!
Młodzieżowa Rada Miasta Kędzierzyn-Koźle wzywa do działania i zachęca rówieśników do udziału w akcji „Szkolne porządki”. Najbardziej zaangażowane zespoły mogą liczyć na nagrody. 10.04.2026 13:16    1
Nawet -8 stopni Celsjusza przy gruncie. Przed nami bardzo zimna noc
Nawet -8 stopni Celsjusza przy gruncie. Przed nami bardzo zimna noc
Mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego powinni przygotować się na wyraźny spadek temperatury. IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla całego województwa opolskiego, w tym również dla naszego powiatu. 10.04.2026 12:52
Ktoś „ozdobił” okolicę stosem odpadów. Sprawa trafiła na policję. ZDJĘCIA
Ktoś „ozdobił” okolicę stosem odpadów. Sprawa trafiła na policję. ZDJĘCIA
W połowie drogi między firmą Kania w Pawłowiczkach a Karchowem ktoś postanowił „upiększyć” okolicę w sposób, który trudno nazwać inaczej niż skrajnym brakiem szacunku dla ludzi i miejsca, w którym żyjemy. 10.04.2026 12:20    4
4,5 miliona złotych dla gminy Reńska Wieś na realizację dwóch ważnych zadań
4,5 miliona złotych dla gminy Reńska Wieś na realizację dwóch ważnych zadań
Sekretarz gminy Reńska Wieś Joanna Jaroszewska odebrała, w zastępstwie wójta Tomasza Kandziory, umowę dotacyjną na 4,5 mln zł w ramach środków na rewitalizację z Funduszy Europejskich dla Opolskiego (Działanie 10.5 Rewitalizacja na obszarach inne niż miejskie). 10.04.2026 10:19    4
Gimnastyczki z Kędzierzyna-Koźla na podium podczas turnieju Unicorn Cup 2026 w Oleśnie. ZDJĘCIA
Gimnastyczki z Kędzierzyna-Koźla na podium podczas turnieju Unicorn Cup 2026 w Oleśnie. ZDJĘCIA
Pół tysiąca zawodniczek z 19 klubów z całej Polski. W tym i one! Dziewczęta z klubu Gymnastics Academy nie zwalniają tempa i po raz kolejny pokazały wysoką formę. 10.04.2026 09:08
Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
Choć zdarzenie miało miejsce w marcu ubiegłego roku, rodzice Markusa, który uczył się w Społecznej Szkole Podstawowej w Mechnicy, wciąż nie mogą pogodzić się z tym, co się stało. Według dokumentów, zeznań chłopca, materiałów i relacji matki uczeń został uderzony przez nauczycielkę języka niemieckiego. Rodzice ostatecznie przenieśli syna do innej szkoły, ponieważ dyrekcja placówki nie zgodziła się na zastosowanie własnych standardów ochrony małoletnich i nie przerwała kontaktu nauczycielki z pokrzywdzonym. 10.04.2026 08:06    41    66
Warta Zawiercie w półfinale! ZAKSA kończy sezon na ósmym miejscu
Warta Zawiercie w półfinale! ZAKSA kończy sezon na ósmym miejscu
Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:16) w decydującym meczu ćwierćfinałowym. Tytuł MVP otrzymał Bartosz Kwolek. Wicemistrzowie Polski zameldowali się w najlepszej czwórce PlusLigi, a goście zakończyli sezon 2025/2026 na ósmym miejscu. 09.04.2026 19:40    1
Zastanawiasz się nad rowerem elektrycznym? Sprawdź, dlaczego warto go mieć
Zastanawiasz się nad rowerem elektrycznym? Sprawdź, dlaczego warto go mieć
Rowery elektryczne zyskują coraz większą popularność i trudno się temu dziwić. Łączą w sobie wygodę tradycyjnej jazdy z elektrycznym wsparciem, dzięki któremu pokonywanie kolejnych kilometrów staje się jeszcze przyjemniejsze. Poznaj zalety rowerów elektrycznych i dowiedz się, dlaczego warto taki rower kupić! 09.04.2026 17:59
Taki widok rozpościerał się z tarasu pałacowego na basen z fontanną w Sławięcicach
Taki widok rozpościerał się z tarasu pałacowego na basen z fontanną w Sławięcicach
Kanał historyczny Bunker King opublikował zdjęcie archiwalne pochodzące z ciekawej książki pani Marii Różyńskiej „Sławięcice na dawnej widokówce 1896-1945”. 09.04.2026 17:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna